{Όσκαρ} Όσκαρ {Όσκαρ} ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Iκανοποιημένος από τις μέχρι εμφανίσεις του ο Όσκαρ > A/S신청

본문 바로가기

클린클린

{Όσκαρ} Όσκαρ {Όσκαρ} ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Iκανοποιημένος από τις μέχρι εμφανίσε…

페이지 정보

작성자 Rubin 작성일23-08-26 19:26 조회0회 댓글0건

본문

ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Απόλυτα ικανοποιημένος από τις μέχρι στιγμής εμφανίσεις του, αλλά και από τον ελεύθερο ρόλο που του έχει δοθεί από τον Ζοσέ Μουρίνιο, εμφανίστηκε με δηλώσεις του, ο νεαρός άσος της Τσέλσι, Όσκαρ....

Iκανοποιημένος από τις μέχρι εμφανίσεις του ο Όσκαρ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ «Φέτος έχω χρησιμοποιηθεί στο κέντρο και αυτό μου δίνει περισσότερη ελευθερία




Απόλυτα ικανοποιημένος από τις μέχρι στιγμής εμφανίσεις του, αλλά και από τον ελεύθερο ρόλο που του έχει δοθεί από τον Ζοσέ Μουρίνιο, εμφανίστηκε με δηλώσεις του, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ο νεαρός άσος της Τσέλσι, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Όσκαρ.



Πέρυσι, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ο Βραζιλιανός αγωνίστηκε σε πάνω από 60 παιχνίδια των «μπλε», εκ των οποίων στα περισσότερα στα άκρα. Φέτος, ο Μουρίνιο προτίμησε να του δώσει έναν πιο ελεύθερο ρόλο, θέτοντας αυτόματα τον Μάτα στο περιθώριο.



Από την πλευρά του, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ο Όσκαρ εμφανίζεται χαρούμενος με την συγκεκριμένη μετατόπιση, τονίζοντας πως μπορεί να αντεπεξέλθει σε όλες τις θέσεις από το κέντρο και μπροστά.



«Την περυσινή σεζόν, αγωνίστηκα πολύ στα άκρα. Τη φετινή σεζόν, παρά το γεγονός ότι έχω παίξει ανοιχτά, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ κυρίως έχω χρησιμοποιηθεί στο κέντρο. Αυτό μου δίνει περισσότερη ελευθερία, ωστόσο ξέρω πως να παίζω σε όλες αυτές τις θέσεις και είμαι πολύ χαρούμενος μέχρι στιγμής», ήταν τα λόγια του ταλαντούχου παίκτη.



Πηγή: england365.gr



ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Η Jennifer Lawrence θα πρωταγωνιστήσει στο «Ανατολικά της Εδέμ»
Το έργο του Τζον Στάινμπεκ μεταφέρεται ξανά στη μεγάλη οθόνη




Τον πρωταγωνιστικό ρόλο στη νέα κινηματογραφική μεταφορά του «Ανατολικά της Εδέμ», θα έχει η Jennifer Lawrence.



Η βραβευμένη με Όσκαρ ηθοποιός θα καθοδηγείται για μια ακόμη φορά από το σκηνοθέτη της ταινίας «Αγώνες Πείνας».



Πίσω από τη νέα μεταφορά του έργου του Τζον Στάινμπεκ, βρίσκεται η εταιρεία Universal, η οποία έκλεισε συμφωνία με το ίδρυμα του συγγραφέα. Την παραγωγή του φιλμ θα συνυπογράφουν οι Μπράιαν Γκρέιζερ και η Imagine Entertainment.



Η ταινία διαδραματίζεται στην Κοιλάδα Σαλίνας της Καλιφόρνιας πριν από το Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο και αφηγείται την ιστορία δύο οικογενειών στο πέρασμα δύο γενεών με έμμεσες αναφορές στη βιβλική ιστορία των Κάιν και Άβελ.



Η διάσημη κινηματογραφική μεταφορά του βιβλίου έγινε το 1955 από τον σκηνοθέτη Ελία Καζάν με πρωταγωνιστή τον Τζέιμς Ντιν. Η ταινία εκείνη επικεντρωνόταν στο δεύτερο μισό του βιβλίου του Στάινμπεκ και στη δεύτερη γενιά.



Η 23χρονη Jennifer Lawrence βραβεύτηκε πέρυσι με Όσκαρ για την ερμηνεία της στην ταινία «Οδηγός Αισιοδοξίας».


«Το φιλί του Ιούδα» για δεύτερη χρονιά
Πρεμιέρα Σάββατο 5 Οκτωβρίου στο Αγγέλων Βήμα




Όσκαρ Ουάιλντ: Η φήμη του. Η οικονομική του επιφάνεια. Η λαμπερή κοινωνική του θέση. Τα παιδιά του.



Μπόουζι (Λόρδος Άλφρεντ Ντάγκλας): Ένας νεαρός, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ κακομαθημένος άντρας. Το μοιραίο πάθος. Η ομορφιά. Η επιπολαιότητα. Η εγωπάθεια. Οι εκρήξεις. Οι ατέλειωτες απαιτήσεις.



Ρόμπι Ρος: Ο πρώτος εραστής. Η φωνή της λογικής. Το παντοτινό στήριγμα. Η αγάπη που δεν ζητάει αντάλλαγμα.



Μαζί τους, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ο κοινωνικός περίγυρος. Γυμνός. Πανταχού παρών.



Το πάθος χωρίς όρια. Η ακροβασία στο κενό χωρίς συναίσθηση κινδύνου. Χωρίς δίχτυ ασφαλείας.



Η βίαιη εισβολή του νόμου στον ιδιωτικό χώρο.



Η δίκη. Η καταδίκη. Η φυλακή. Η αποφυλάκιση.



Και, αμέσως μετά, μια ευκαιρία για ευτυχία. Κάπου μακριά.



Μα, πολύ γρήγορα, ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ η προδοσία...



Το φιλί του Ιούδα...



Και, τώρα, τι;



«Το φιλί του Ιούδα» του David Hare είναι ένα έργο που ξεπερνά τα όρια μιας πραγματικής προσωπικής ιστορίας μια και μιλάει με πάθος, τόλμη και αλήθεια για το κόστος της ηθικά ανένδοτης στάσης σε έναν κόσμο όπου κυβερνά ο φόβος, η σκοπιμότητα και ο συμβιβασμός.



Εκεί που ο ιδιωτικός χώρος και η όποια διαφορετικότητα απειλούνται συνεχώς από την εισβολή των έξωθεν συμβάσεων και καταναγκασμών.



ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

Μετάφραση- σκηνοθεσία: Μαργαρίτα Δαλαμάγκα-Καλογήρου

Σκηνικά-Κοστούμια: ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Τόλης Τατόλας

Φωτισμοί: Αλέκος Γιάνναρος

Φωτογραφίες :Κική Παπαδοπούλου



ΠΑΙΖΟΥΝ (με την σειρά που εμφανίζονται:

Τίτος Λίτινας: Άρθουρ και Γκαλιλέο (Ο Περίγυρος)

Βασίλης Μαργέτης: Ρόμπι Ρος

Αλέξανδρος Αμερικάνος: Μπόουζι, Λόρδος Άλφρεντ Ντάγκλας

Μάνος Καρατζογιάννης: Όσκαρ Ουάιλντ



ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ:

Σάββατο και Κυριακή στις 8 το βράδυ



Πρεμιέρα Σάββατο 5 Οκτωβρίου στο Αγγέλων Βήμα



Διάρκεια παράστασης 120 λεπτά



Τιμές εισιτηρίων: 12 ευρώ (κανονικό), 10 ευρώ (μειωμένο)




ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ
source: http://www.newsbeast.gr/sports/arthro/608325/ikanopoiimenos-apo-tis-mehri-emfaniseis-tou-o-oskar/

ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.